NASZE ZABAWY NA FACEBOOKU: ARTY Z RANA#TRUDNESPRAWYTAWERNY

Wydarzenie „Noc Książki. Fantastyka” już jutro w Krakowie

Udostępnij wieść

Udostępnij na facebooku 0
Udostępnij na twitterze 0

Po otwarciu nowego sezonu wydarzeniem w Muzeum Narodowym w Krakowie, Noc Książki wraca do spotkań w Pracowni Klubu Jagiellońskiego. W środę, 9 listopada odbędzie się wydarzenie poświęcone literaturze fantastycznej. Miejscem spotkania jest siedziba Klubu Jagiellońskiego przy krakowskim Rynku Głównym 34. Start o godzinie 19.00.

Drugie podejście Nocy Książki do literatury fantastycznej odbędzie się prawie rok po pierwszym takim spotkaniu tematycznym. Wydarzenie tym razem będzie dotyczyło wątków ideologicznych przemyconych do opowieści o alternatywnych światach, a także samych XIX-wiecznych korzeni literatury fantastycznej i tematyki obsesji nieśmiertelności, podejmowanej chociażby przez Mary Shelley we Frankensteinie czy Brama Stokera w Draculi.

Gośćmi spotkania będą: dr Iwona Węgrzyn z Katedry Historii Literatury Oświecenia i Romantyzmu Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr Tomasz Majkowski z Zakładu Technologii Gier Uniwersytetu Jagiellońskiego, literaturoznawca dr Iwona Pięta oraz Alicja Bartnicka, doktorantka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Noc Książki. Fantastyka jest częścią projektu Noc Książki, realizowanego przez Klub Jagielloński od 2015 roku i mającego na celu promocję czytelnictwa oraz literatury wśród mieszkańców małopolski. Wydarzenie odbędzie się tradycyjnie już w Pracowni Klubu Jagiellońskiego przy krakowskim Rynku Głównym 34.

Zapraszamy na drugą fantastyczną Noc Książki! W czwartek, 3 listopada od godz. 19.00 czytamy i dyskutujemy przez całą noc!

Więcej informacji:

Facebook: facebook.com/NocKsiazkiKrakow
Twitter: twitter.com/NocKsiazki
Instagram: instagram.com/po_okladce
Vine: vine.co/tags/NocKsiążki

Zobacz nas na Instagramie