NASZE ZABAWY NA FACEBOOKU: ARTY Z RANA#TRUDNESPRAWYTAWERNY

Przy kufelku piwa #8: Czerwcowe zagraniczne zapowiedzi książek

Udostępnij artykuł

Udostępnij na facebooku 0
Udostępnij na twitterze 0

Czerwiec – miesiąc, w którym, przynajmniej niektórym z nas, rozpoczynają się wakacje. A co można robić w wolne od szkoły czy pracy chwile? Czytać książki, które zabierają nas w podróż do tajemniczych miejsc. W czerwcu pojawi się sporo zagranicznych propozycji, po które warto sięgnąć, a że będzie na to sporo czasu, można zainteresować się więcej niż jedną książką.

Oto Song of the Current – powieść Sarah Tolcser, której premiera już za kilka di, czyli 6 czerwca. Caroline Oresteia została przeznaczona bogu wody, od pokoleń członkowie jej rodziny są wzywani przez bóstwo, by dołączyli do niego w jego wodnym świecie. Bohaterka czeka na wezwanie od lat. Jednak bóg do tej pory nie wypowiedział jej imienia, a skoro jeszcze tego nie zrobił, możliwe że dziewczyna nigdy nie opuści lądu. Caro decyduje wziąć sprawy w swoje ręce – kiedy jej ojciec zostaje aresztowany za odmowę przewiezienia tajemniczej istoty, protagonistka postanawia wykonać to zadanie za niego. Nie wie, że przez to wpląta się w sieć politycznych intryg.

Kilka dni temu w Polsce miał swoją premierę pierwszy tom serii Sebastiena de Castella. Tymczasem zagranicą 6 czerwca ukaże się już czwarta odsłona cyklu – Tyrant’s Throne. Nie będę wam spoilerować wydarzeń z kolejnego tomu serii, wspomnę tylko, że warto zaznajomić się z tym doskonałym cyklem. Jeśli jeszcze nie wiecie, czy powinniście sięgnąć po tę powieść, zapraszamy do zapoznania się z recenzją jednego z naszych redaktorów.

6 czerwca Neil Jordan zabierze was do magicznego świata , podobnego do tego znanego z książki Jonathan Strange & Mr. Norrell. Powieść o karnawale, w której nic nie jest tym, czym nam się wydaje. Andy wybiera się na przedstawienie przyjezdnej trupy, w pewnym momencie odwiedza Namiot Luster. Tam dzieje się rzecz niespotykana – bohater przechodzi przez lustro. Na jego miejscu pojawia się natomiast inny chłopiec, który wygląda tak samo jak protagonista, jest jego lustrzanym odbiciem. I to właśnie on wraca z rodzicami Andy’ego do domu. Prawdziwy Andy zostaje natomiast wciągnięty przez dziewczynę imieniem Mona do magicznego świata. Czy uda mu się odnaleźć drogę do domu?

13 czerwca ukaże się drugi tom nowej serii Victorii Schwab pod tytułem Monsters of Verity. Twórczości tej pisarki nie trzeba chyba nikomu zachwalać, Polscy czytelnicy na pewno znają jej literackie dokonania. Autorka stworzyła Mroczniejszy odcień magii czy Spaloną ziemię­ – jeden z tomów Spirit Animals. Upadku Bestii.
O czym opowiada Our Dark Duet? O perypetiach niebojącej się ciemności Kate Harker – pogromczyni potworów. Dziewczyna dobrze sobie radzi z kolejnymi zadaniami pozbywania się demonów. Dopóki na swojej drodze nie spotyka Augusta Flynna.


W połowie czerwca, czyli 13, zostanie wydana także pozycja Cory Carmack – Roar, pierwszy tom serii Stormheart. O czym opowiada ta powieść?
W krainie ogarniętej magicznymi tornadami władzę posiadają ci, którzy potrafią kontrolować te siły przyrody. Aurora Pavan pochodzi z linii z bardzo silnych rodziny władającej burzami. Niestety dawno temu jeden z członków familii utracił moce pozwalające kontrolować niszczycielskie burze. Aurora, jako przyszła królowa, bardzo potrzebuje znaleźć sposób na pozbycie się tornad. Czy jej się to uda? Zwłaszcza że matka bohaterki zaaranżowała już dla niej małżeństwo z innym przedstawicielem potężnej dynastii, takiej, która nie straciła mocy kontroli tornad.

Mamy także coś dla fanów Neala Stephensona. 13 czerwca światło dzienne ujrzy jego nowy projekt – The Rise and Fall of D.O.D.O.
Thriller, magia, nauka, intryga, historia i tajemnica – to wszystko znajdziecie w nowej książce autora, która stworzył we współpracy z Nicole Galland. Melisande Stokes i Tristan Lyons, główni bohaterowie historii, odnajdą dowód na to, że magia rzeczywiście istnieje. Czy postaci będą w stanie odkryć tajemnicę magicznego zwoju?

13 czerwca ukaże się kilka ciekawych pozycji. Jedną z nich jest Want Cindy Pon.
Jason Zhou żyje w świecie, gdzie bogaci używają swojego majątku, by   przedłużyć egzystencję. Dzięki pieniądzom są w stanie zakupić specjalne kombinezony, które chronią ich przed zanieczyszczeniami i wirusami. Ci bez odpowiedniego zabezpieczeni cierpią na różnego rodzaju choroby, często infekcja kończy się śmiercią. Jason sfrustrowany korupcją panującą w mieście postanawia zmienić dotychczas obowiązujące prawa.

Interesuje was historia oparta na tej przedstawionej w King Lear? W takim razie mamy coś dla was – 13 czerwca wyjdzie powieść Michaela Johnstona Soleri. Wartka akcja, wątek polityczny i kilka innych smaczków – tego wszystkiego możecie się spodziewać na kartach tej powieści.

Kolejną książką na naszej liście jest ta, której premiera odbędzie się 15 czerwca, czyli Borne Jeffa VanderMeera.
W zrujnowanym, bezimiennym mieście przyszłości kobieta imieniem Rachel, która pracuje jako „zamiatacz”, odnajduje kreaturę. Nazywa ją Borne. Nestia związana jest z organizacją Mord, która dawno temu wypuściła na świat wielkie potwory. Wieści niosą, że organizacja upadła, jednak wszystko wskazuje na to, że ktoś nadal przeprowadza w niej podejrzane eksperymenty i tworzy nowe bestie. Bohaterkę zaczyna łączyć dziwna więź z Bornem, dlatego postanawia „udomowić” potwora.

Już sam tytuł tej pozycji, The Strange Case of the Alchemist’s Daughter, sugeruje nam, wokół jakiego wątku będzie się rozgrywała akcja powieści Theodory Goss. Premiera książko 20 czerwca.

Mary Jekyll chce odkryć tajemnicę przeszłości swojego zmarłego ojca. Jedna ze wskazówek, jakie dziewczyna posiada, mówi, że Edward Hyde, były przyjaciel a zarazem morderca ojca bohaterki, zna odpowiedzi na kilka pytań. Problem w tym, że obecnie nikt nie wie, gdzie przebywa kryminalista, wyznaczono sporą nagrodę za jego głowę. Mary postanawia odnaleźć mordercę ojca, poszukiwania doprowadzają ją do córki Hyde’a Diany. W podróży towarzyszą naszej bohaterce doktor Watson oraz Sherlock Holmes.

27 czerwca swoją premierę będzie miała druga część cyklu Kiersten White. Now I Rise, bo tak brzmi tytuł tego tomu, to niezła gratka dla fanów bohaterów z kłami. Zapewne kojarzycie Draculę? W tej historii mamy do czynienia z rodzeństwem Draculów: Radu i Ladą. Historyczno-fantastyczna opowiastka, która pochłonie was do reszty? Polecamy tę pozycję, na pewno się nie rozczarujecie, tylko nie zapomnijcie najpierw zapoznać się z pierwszym tomem serii The Conqueror’s Saga.

Trudy wybór stoi przed wami, drodzy czytelnicy. Z którą pozycją, a może pozycjami, macie zamiar się zapoznać w tym miesiącu? A może czekacie jeszcze na jakąś inną?

 

 

Inne w tej kategorii

Baśnie: Wilki, T. 8

„Batman. Tom 8. Waga superciężka”

Apollo i boskie próby. T.1 Ukryta Wyrocznia

Lokatorka

Wojny alchemiczne. Mechaniczny, t. 1

Zobacz nas na Instagramie