NASZE ZABAWY NA FACEBOOKU: ARTY Z RANA#TRUDNESPRAWYTAWERNY

Przy kufelku piwa #4: Styczniowe zagraniczne zapowiedzi książek

Udostępnij artykuł

Udostępnij na facebooku 0
Udostępnij na twitterze 0

Jak ten czas szybko leci, dopiero był początek 2016 roku, a teraz mamy styczeń 2017. Jednak nie przeszkadza nam to w czytaniu, prawda? Zwłaszcza że nowy rok oznacza nowe książki, a w styczniu pojawi się sporo zagranicznych pozycji, na które warto zwrócić uwagę. Do wyboru macie kilka gatunków, w zależności, co lubicie. Którą książkę chcecie przeczytać?

  • Wayfarer Alexandra Bracken

Drugi tom nowej serii Alexandry Bracken, Passenger, będzie pierwszą ze styczniowych nowości. Jej premiera 3 stycznia 2017 roku.

Pisarki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, w Polsce ukazała się jej trylogia Mroczne umysły. Tym razem mamy do czynienia z czymś innym niż dystopia, czas na zabawy z czasem. Pierwszy tom Passanger zyskał spory rozgłos na amerykańskim YT, podobno ma także pojawić się w naszym kraju, nic więc dziwnego, że jest to jednak z najbardziej oczekiwanych powieści 2017 roku.

  • The Continent Keira Drake

Kolejna z premier przewidzianych na 3 stycznia to książka The Continent Keiry Drake.

Na swoje szesnaste urodziny Vaela Sun otrzymuje jeden z najbardziej pożądanych prezentów w całym Spire – wycieczkę na Kontynent. To bardzo dziwne miejsce jak na wakacyjny wyjazd – zimna, opuszczona kraina, gdzie dwie nacje toczą ze sobą wojnę. Większość mieszkańców wybierają się na Kontynent, by obejrzeć spektakl pełen agresji i brutalności, rzeczy których nie uświadczą w Spire. Dla Vaeli – młodej utalentowanej kartografki – wycieczka oznacza możliwość uaktualnienia posiadanych map.

Jednak, jak można się domyślić, wycieczka bohaterki nie kończy się tak jak powinna. Dziewczyna będzie zmuszona walczyć o przetrwanie w nieprzyjaznym, ogarniętym wojną środowisku. Czy uda jej się przeżyć?

  • Freeks Amanda Hocking

3 stycznia mamy dla was jeszcze taką oto propozycję – książkę Amandy Hocking Freeks.

Coś dla miłośników wszelkich Freak Shows. Poznajcie trupę Gideon Davorina, gdzie nekromancja, magiczne spektakle i wizje oraz pirokineza nie są tylko częścią wystąpienia.

Mara zawsze chciała żyć w normalnym mieście z normalnymi ludźmi, gdzie nikt nie posiada zdolności do lewitacji czy przepowiadania przyszłości. Zamiast tego przemieszcza się z miejsca do miejsca, sprząta klatkę po tygrysie, podczas gdy jej przyjaciele serwują magiczne show.

Niebawem bohaterka zetknie się z czymś bardziej niewiarygodnym – ktoś zacznie zabijać ludzi z jej trupy. Czy i na nią przyjdzie czas?

  • The Alchemists of Loom  Elise Kova

10 stycznia pojawi się książka  Elise Kova – The Alchemists of Loom. Wprawdzie okładka pozostawia sporo do życzenia, jednak opis pozycji wydaje się nader ciekawy.

Ari traci wszystko i wszystkich, których kochała, kiedy opór Pięciu Gildii zostaje pokonany. Teraz musi użyć swojego niesamowitego daru związanego z zegarową maszynerią na pozbawionym wszelkich skrupułów podziemnym targu organów. W Loom nie ma miejsca, gdzie nie dotarłby złodziej zajmujący się inżynierią, dlatego moce bohaterki są na wagę złota. Dziewczyna musi robić wszystko, co każe jej licytant, który zakupił jej usługi. Na swojej drodze bohaterka spotyka Cvareha, on sam będzie chciał wykorzystać protagonistkę, by osiągnąć swoje zamierzone cele.

  • Windwitch Susan Dennard

Jakiś czas temu SQN wydało w Polsce książkę Susan Dennars pod tytułem Prawdodziejka. 10 stycznia zagranicą swoją premierę będzie miał drugi tom cyklu – Windwitch.

W przypadku tej pozycji chyba największą zachętą będzie nasza recenzja jej pierwszego tomu ostatniatawerna.pl/prawdodziejka-t-1

Pierwsza część okazała się niezwykle ciekawa i wciągająca, dlatego z niecierpliwością oczekujemy jej kontynuacji. Na pewno sięgniemy po Windwitch, mamy także nadzieję, że będzie równie dobra jak jej poprzedniczka.

  • Frostblood Elly Blake

Jak widać, 10 stycznia obrodzi w nowości książkowe. Kolejną z nich jest pozycja Elly Blake pod tytułem Frostblood.

Fabuła jest całkiem prosta – młoda dziewczyna ukrywa swoje magiczne moce przed złymi terroryzującymi jej świat, jej matka ginie, bohaterka chce ją pomścić, zaczyna się pełna akcji przygoda. Weźcie jeszcze pod uwagę bardzo ładną okładkę, a może skusicie się na sięgnięcie po tę pozycję.

  • Cursed Jessica Sorensen

Tym razem coś, co pojawi się 16 stycznia, czyli Cursed Jessiki Sorensen.

Remi zawsze wiodła spokojnie i uporządkowane życie. Jedna w momencie, kiedy skończyła osiemnaście lat, odkryła, że nic z jej dotychczasowego życia nie jest prawdziwe. Dziewczyna jest dziedziczką z kimś o pewnych mocach, mrocznych mocach.

W Remi budzi się potęgą śmierci, która jest także jej klątwą, dziewczyna za wszelką cenę stara się powstrzymać chęć kolekcjonowania dusz. Czy bohaterka stanie się zła?

  • Carve the Mark Veronica Roth

Veronica Roth zasłynęła swoją serią o przygodach Tris i innych Niezgodnych. Teraz przyszedł czas na inny świat i inną historię. 17 stycznia będzie miał premierę nowy cykl autorki – Carve the Mark jest jego pierwszym tomem. Na chwilę obecną seria ma sobie liczyć dwie części. A o czym opowiada?

Na jednej z planet w odległej galaktyce żyją dwa nienawidzące się wzajemnie i walczące o władzę ludy. Losy Cyry i Akosa splatają się brutalnie. Początkowa wrogość przeradza się we wzajemne ukojenie. Kiełkujące uczucie wymaga zaprzeczenia dawnym relacjom, obsesjom, wyobrażeniom. Naznaczeni śmiercią, naznaczeni stratą. Wyzwoleni przez miłość.

Warto nadmienić, że tego samego dnia książka będzie miała swoją polską premierę, jeżeli więc wolicie rodzimy język, nie musicie długo czekać na przekład pozycji.

  • Caraval Stephanie Garber

Na zakończenie mamy dla was taką oto pozycję, jej premiera będzie miała miejsce 31 stycznia.

To opowieść o dwóch siostrach, które uciekają przed ojcem-tyranem do świata… gry. Scarlett i Tella żyją na małej wysepce, z dala od cywilizacji, wraz z okrutnym ojcem. Ten aranżuje ślub najstarszej z sióstr, niwecząc jej plany na wzięcie udziału w Carnival – grze, w jakiej uczestniczą jej widzowie.

Oczywiście młodsza z sióstr nie ma zamiaru patrzyć, jak marzenie starszej umyka, bierze sprawy w swoje dłonie i tak bohaterki dostają się do gry. A tam czeka na nie wiele niebezpieczeństw.

 

Styczeń obrodził w książkowe nowości, i jest w czym wybierać. Która z przedstawionych powyżej pozycji najbardziej was zaciekawiła?

Inne w tej kategorii

Recenzja cyklu Olimpijscy herosi

„Czarna Szabla”

„Sztylet rodowy” – recenzja

Inni. Tom 3. Srebrzyste wizje

Zobacz nas na Instagramie