NASZE ZABAWY NA FACEBOOKU: ARTY Z RANA#TRUDNESPRAWYTAWERNY

Chce utemperować jego heroiczne impulsy – Oscar Isaac o relacjach Poe Damerona i Lei Organy

Udostępnij wieść

Udostępnij na facebooku 0
Udostępnij na twitterze 0

Generał Leia Organa i Poe Dameron nie mieli wielu wspólnych scen w Przebudzeniu Mocy. Ale wywiad, jakiego dla Entertainment Weekly udzielił Oscar Isaac wskazuje na to, że w kolejnej części Gwiezdnych Wojen to się zmieni.

Najnowsza trylogia Gwiezdnych Wojen ma być przekazaniem pochodni nowemu pokoleniu bohaterów. Dlatego w filmie, obok zupełnie nowych twarzy, widzimy też Marka Hamilla i Carrie Fisher. I kiedy Luke Skywalker uczy Rey tajemnic Mocy, jego siostra bliźniaczka może przygotowywać Poe Damerona do przewodzenia Ruchowi Oporu w jej miejsce.

W porównaniu z Rey i Finnem, poznaliśmy niewiele szczegółów dotyczących tego, jaką rolę w Ostatnim Jedi spełni Dameron. W kwietniowym trailerze jego X-Wing został zniszczony, wygląda więc na to, że Dameron będzie przez pewną część nowego filmu uziemiony. Wypowiedź Isaaca wydaje się nakreślać jego wątek i to, jak jest połączony z generał Organą:

W pewnym sensie, Poe jest przybranym synem dla Lei. Ale myślę też, że widzi w nim potencjał na wielkiego przywódcę Ruchu Oporu. Historia Damerona to ewolucja od bohaterskiego żołnierza do doświadczonego przywódcy, od postrzegania wygranej bitwy jako sukcesu, do spoglądania na przyszłość galaktyki. Leia wie, że nie będzie dowodziła wiecznie i, za pomocą szorstkiego podejścia, chce by stał się kimś więcej niż tylko świetnym pilotem. Chce utemperować jego heroiczne impulsy swoją mądrością i jasnym rozumowaniem.

Dla Lei bliska relacja z Dameronem mogła być ważna po tym, jak jej własny syn, Ben, przeszedł na ciemną stronę Mocy, a jej mąż i brat odeszli. Ona sama przyjęła na siebie trudy dowodzenia Ruchem Oporu, co może być niemożliwie trudne, kiedy nie masz oparcia w bliskiej osobie. Taką rolę może spełnić Dameron, przy okazji czerpiąc z doświadczenia Lei, by w Epizodzie IX stać się pełnokrwistym dowódcą.

Ostatni Jedi trafi do kin 15 grudnia.

Źródło: Screenrant

Zobacz nas na Instagramie